Chcesz naprawić starą izolację dachową?

Chcesz naprawić starą izolację dachową?

Wełna celulozowa Termex® nadaje się idealnie do napraw starej izolacji dachowej

Naprawa izolacji zniszczonej przez kuny

Kuna – dlaczego jest zagrożeniem dla naszych dachów? Jeśli w domu słychać dziwne szmery i chrobotanie, zwłaszcza wieczorem i nocą, to może być znak, że na poddaszu zadomowiła się kuna – ssak drapieżny niewielkich rozmiarów, ale potrafiący wyrządzić wiele szkód w izolacji dachowej.

Kunę sprowadza na nasze dachy problem ze świerzbem, pasożytem gnieżdżącym się w jej sierści, a mogącym doprowadzić nawet do śmierci. Wycieranie się w wełnę mineralną pozwala kunie wyczesać z sierści uporczywy świerzb. W ten sposób niszczy ona jednak izolację…

Dlaczego mówimy, że izolacja z wełny celulozowej jest kunoodporna?

Celuloza nie jest dla kuny atrakcyjna, ponieważ nie może się o nią ocierać, jak to robi w przypadku izolacji z wełny mineralnej. Celuloza utrudnia działania kunie: nie ma postaci maty, nie zawiera igieł, a do tego jest nasączona siarczanem magnezu i kwasem borowym, które w bezpośrednim kontakcie powodują wysuszanie śluzówek. Wypełnia też całą przegrodę nie pozostawiając szczelin i zapewnia wysoką gęstość w dachach spadzistych (ok. 45 kg/m3).

Nasza sieć instalatorów od kilku lat interweniuje już w przypadku zniszczeń izolacji spowodowanych przez działanie kun na dachach i bardzo sprawnie wykonuje takie naprawy.

Z doświadczenia wykonawców na terenie całego kraju wiemy, że po wykonaniu takiej naprawy i ponownym uszczelnieniu stropu wełną celulozową problem nie powraca.

Zobacz również: Izolacje celulozowe | Certyfikaty | Cena transportu